Profesionální
tisk vizitek.

Výběr z mnoho materiálů
a laminací.

Níže popsané postupy jsou jen „vodítka“, jak dosáhnout nejlepší kvality při výrobě vizitek.
Vaší zakázku zpracovávají profesionálové, kteří Vás na případné problémy mohou upozornit a můžou je s Vámi i konzultovat.

 1. Standartní velikost vizitky v České republice je 90×50 mm.
 2. Jako druhá velikost je tzv. EURO formát vizitky o velikosti 85×54 mm (bývá velmi často chybně uváděn jako 85×55 mm).
 1. Při tisku vizitek musí být spadávka aspoň 3 mm. Spadávka (též tisk na spad) je přesah vizitky, určeného pro tisk (přídavek grafiky), který zamezí tomu, aby se u okraje vizitky objevil úzký proužek nepotištěné plochy. Spadávku je nutné použít pro všechny vizitky, kde má být barva až do kraje.
 2. Celá grafika při tisku vizitek, musí mít barevný prostor (spektrum) CMYK.
 3. Rozlišení fotek a obrázků 300 DPI
 4. Ořezové značky! U tisku vizitek jsou ořezové značky podstatné.
 5. U černých textů použít pouze černou barvu. Nikoliv míchanou z modré, magenty a žluté.
 1. Spadávka u vizitek (též tisk na spad), je přesah dokumentu, určeného pro tisk (přídavek grafiky), který zamezí tomu, aby se u okraje vizitek objevil úzký proužek nepotištěné plochy. Spadávku je nutné použít pro všechny vizitky, kde má být barva až do kraje.
 2. Velikost spadávky (přesahu) aspoň 3- 5 mm.
  Vysvětlení pojmu přesahu (spadávky), ořezových značek u tisku vizitek. Ořez vytištěných vizitek podle ořezových značek. Hotové, ořezané vizitky.
 1. Při tisku vizitek, by všechny fotky měly mít rozlišení 300 dpi.
 2. Pokud je rozlišení fotky menší, u obrázku se na vizitce objeví pixelizace (kostičkování) a obrázek bude nečitelný a rozmazaný.
  Ukázky spravného a špatného rozlišení fotek při tisku vizitek.
 1. Všechny tisková data pro vizitky, musí mít formát CMYK, aby se tím omezily barevné rozdíly mezi zobrazením na monitoru a na papíře.
 2. Důvod: CMYK = barevný tiskový prostor, RGB = barevný zobrazovací prostor, např. na monitoru a tabletu.
 3. U tisku vizitek, doporučujeme nepoužívat v textu bohatou černou (C 100% M 100% Y 100% K 100%), ale pouze K 100% a ostatní barevné složky 0%.
  Příklad zobrazení barevného prostoru CMYK, nebo RBG u tisku vizitek.
 1. Data pro výrobu vizitek posílejte nejlépe ve formátu PDF – Standard: PDF/X-1a:2001, Kompatibilita: Acrobat 4 (PDF 1.3), nezapomeňte na SPAD a ořezové značky.
 2. Zpracujeme i soubory z grafických programů ADOBE a COREL (*.AI, *.INDD, *.PSD, *.EPS, *.CDR). Je potřebné připojit k souborům použité obrázky, grafiky a písma (fonty).
 3. V případě nouze, všechny písma převést na křivky (vektory). Platí pro *.AI a *. CDR.
 4. Soubory typu DOC, JPG a TIFF nejsou příliš vhodné, ale při vysokém rozlišení obrázků, lze tisk vizitek také realizovat.
 1. Zda máte pro tisk vizitek k dispozici grafické formáty souborů (*.AI, *.CDR), je dobré všechny texty vykřivkovat = vytvořit obrysy.
 2. Nebo poslat použité písma (fonty) v souborech . Tím nám umožníte případnou editaci požadovaných informací na vizitce.
  Chybějící písma při tisku vizitek.
 1. V tomto případě hotovou vizitku naskenujte nebo vyfoťte (formát JPEG) a my se pokusíme udělat vše, co bude v našich silách, aby byl konečný výsledek uspokojivý. Cena za případné grafické zpracování vizitek bude individuální.
  Skenování vizitek pro tisk.